img

18 Nisan 2023

ZADIG&VOLTAIRE This is Her! Undressed This is Him! Undressed

ŞEHVETLİ TEN

ÇIPLAK GERÇEK

HER ŞEYİN ALTINDAKİ

BİR TEN HİKAYESİ

Saf iksir. Çıplak ten. Çırılçıplak soyunmuş yıldırım aşkı. This is Her! ve This is Him!’in kıyafetlerini çıkarmış en yeni hali, kokunun verebileceği en saf heyecan.

Birbirini tamamlayan ve birbiriyle konuşan iki yol arkadaşı. Tenin heyecan veren hazlarından doğrudan esinlenen sıra dışı notalarla, zamana meydan okuyan iki parfüm.

Taptaze bir içtenlikle dolup taşan bu şehvetli serüven, mükemmelen uyumlanan çiftin kokusunu yakaladığı ilk bölümüyle karşımızda. Tutkunun ilk taşkınlığı. Derinleşen arzular. Ten derinliğinde bir ilan.

Bir anda gelen ve olağan dışı; This is Her! Undressed

Özgüvenli ve cüretkar, This is Him! Undressed

TASARIM! Modadan ilham aldı

Modanın ilham verdiği bir bakışta, şüphe götürmez biçimde anlaşılıyor. This is! Undressed Sanat Direktörü Cecilia Bönström’ün tasarımlarından doğrudan esinlenmiş. Şişelerin ve kutuların üzerindeki büyük beyaz etiket, Zadig&Voltaire moda anlayışını yansıtan ikonik parçaların etiketlerinin aynısı. Markanın imza kanatları cama kazınmış. Son olarak ama en önemlisi: Kampanya manifestosu. Kutudaki kabartma Zadig&Voltaire’in Tunus işi yakalı t-shirtlerindeki sloganları andırıyor.  

“Şişeyi, kadın ve erkek koleksiyonlarımın kimliğini onurlandırarak mümkün olduğunca sade tutmak istedim. Şişedeki etiketi tasarlarken erkek ceketlerinden birinden esinlendim. Kanatlar artık yalnızca aksesuarlarda değil her kıyafetin üzerinde. Bu şişeye dokunarak Zadig&Voltaire evrenine ışınlanıyoruz. Daha fazlasına gerek yok.” – Cecilia Bönström, Sanat Direktörü

Son nefesine kadar: Sanat Hakikattir. Minimalist ve grafik şişe tasarımı çağdaş sanattan izler taşıyor. This is! serisinde markanın damarlı kenarları birbirini arayan, buluşmaya çalışan, tensel temasa hasret iki dudak şeklinde yeniden biçimlendirildi. Şişenin içindeki şehvetli, şeffaf koku, renkleriyle çıplak teni anında çağrıştırıyor: Kadın kokusu pastel pembe, erkek kokusu açık kahverengi. Karşı koyulmaz bir moda beyanı.

KOKULAR!

Tensel bir ilan

Neşeli bir bağımlılığın müsebbibi tuzlu ten kokusu çarpıcı bir heyecana yelken açtırıyor. Çıplak tene giyilen kıyafetle çıplak tene sürülen parfüm arasında fark yok. Kişinin ve karşısındakinin tensel alışverişi. Ani bir karşılaşmanın getirdiği ateşli fırtınanın ardından gelen şaşırtıcı sakinlik.  

This is Her! Undressed

Sidonie Lancesseur imzalı, baharatsı, odunsu, çiçeksi koku.

Bu rahatlatan koku güneşin ısıttığı tuzlu tenin kokusunu yakalıyor. Zamanın dışında bir an. Ölçüsü mükemmel. Tek atımlık güneş ışığı adeta. Portakal çiçeği ve zencefil üst notaları bir araya gelerek parlak beyaz ışıktan bir alev yayıyor. Bu üst noktada ylang ylang’ın sarmalayan notaları sahneye çıkıyor ve sıcaklık aşılıyor. Son olarak tensel misk ve yoğun sandal ağacı, birbirine mıknatıs gibi çekilen, gece boyunca ellerini bırakamayan iki bedenin bu çıplak ten kokusunu yakalıyor.

“This is Her! Undressed samimi, şehvetli bir çıplak ten kokusu. Özgüveni esaslı bir biçimde arttıran, insanı içine alan bir parfüm. Cilde nüfuz ettikten sonra, alt notalar kadının içini gün yüzüne çıkarıyor: Bağımsız, güçlü ve kuralları yıkmaya hazır.” This is Her! Undressed’in Yaratıcısı Sidonie Lancesseur.

This is Him! Undressed

Nathalie Lorson imzalı, baharatsı, odunsu koku

Bu canlandıran, heyecanlandıran koku denizden yeni çıkmış, tuzu üstünde bir teni çağrıştırıyor. Greyfurt ekstraktı etrafa tazelik saçarak açılışı yapıyor. Bu açılışı tek vurgulayan, ardından gelen baharatsı pembe biber notası. Daha sonra sıra coşkun portakal çiçeğine geliyor. Onun saf, doğal yansıması, bu baş döndüren, tuzlu harmanın kalbinde için için yanan amberin şehvetini ortaya çıkarıyor. Koku, tensel misk notaları ve yoğun sandal ağacının bir araya gelmesiyle bütünleniyor.

“This is Him! Undressed çıplak ten kokusunu sevenler, varlıklarını bu odunsu, amber heyecanıyla göstermek isteyenler, aynı zamanda da yeni heyecan arayışında olanlar, özellikle de tendeki tuzu heyecan verici bulanlar için hedonist bir koku. Mineral notalar, parfüm üstatlarının kullandığı meşe likeniyle vurgulanıyor.” This is Him! Undressed’in Yaratıcısı Nathalie Lorson

SAYGIYLA İMAL EDİLDİ!

Sürdürülebilirlikten vazgeçmeden

Zamana meydan okuyan yaratımlar olan This is Her! Undressed ve This is Him! Undressed sürdürülebilir, bilinçli bir yaklaşımla titizlikle geliştirildi. Tasarım aşamasında markanın kurumsal sosyal sorumluluk programı VoltAIRe’ye ve moda yaklaşımına sadık kalındı. Vegan kompozisyonu zencefil gibi doğal ve organik içeriklere bir övgü. Ylang ylang ve sandal ağacı da etik değerlerden ödün vermeden hasat edildi. Çevreye daha saygılı olmak adına yenilikçi özütleme teknikleri kullanıldı. This is Him! Undressed içeriğindeki pembe biberin özü, en gelişmiş, güvenli ve çevre dostu tekniklerden biri olan CO2 özütleme tekniğiyle çıkarılarak baharatın en saf koku formu elde edildi. Ambalajlama için de aynı şekilde her taşın altına bakıldı. Benzersiz şişenin hammaddesi artık daha hafif geri dönüşümlü camdan imal ediliyor, folyo damgalamada ise metalik mürekkep kullanılıyor. Kutu, sürdürülebilir ormanlardan temin edilen kartonlardan üretiliyor. Zadig&Voltaire’in bu öncü girişimi, gelecek aylarda hızla ilerleyecek eko sorumluluk taahhüdünün yalnızca ilk adımı. Bu bir evrim değil, bir devrim!

KAMPANYA!

Tenle ilgili bir hikaye 

Maya Stepper ve Mikkel Jensen This is! Undressed kampanyasının mükemmel uyumu yakalamış sadık çiftini canlandırmak üzere bir araya geldi. Bu iki modelin gerçek hayatta da birlikte olması tesadüf değil. New York’ta bir akşam yemeğinde tanıştırıldılar. Sanat, fotoğraf, tasarım ve moda algılarının benzer olması aralarında kendiliğinden oluşacak bağın fitilini ateşledi. O günden beri beraberler.  

 Hikayelerini Oklou’nun Unearth Me ritmiyle dört aşamada takip ediyoruz. This is! koku serisinin parfümlerinin her biri aşk yolculuklarının her bir bölümünü kısa ve öz biçimde anlatıyor.

İlk romantik akşam yemeklerini Paris Latin Mahallesinde yediler. Bir bakış, bir gülüş tüm acabaları aldı götürdü. This is Her! This is Him!

Günlük davranışlar ve hayranlık ifadeleriyle ilişkileri kısa zamanda büyüdü. Sürpriz bir hafta sonu kaçamağında kutlanan bir doğum günü misali, onunla birlikte olmak mutlu olmak demekti. This is Us!

Baş döndüren bir tutku hiç bu kadar parlak olmamıştı. Dalgalanan bir dünyayı birlikte dolaşma arzusu. Serüvenleri Paris’in çatı katlarında başladı. This is! Vibes of Freedom

Fonda: Kısa süre önce birlikte yaşamaya başladıkları tarihi Parizyen daire. Birbirine dolaşmış bedenleri artık ayrılmayacak. This is! Undressed

 THIS IS! ZADIG&VOLTAIRE’IN KOKU DOLABI

 This is! Her&Him

Zadig&Voltaire’in asi kokusunun ta kendisi. Sanatı ve rock müziği deri ceket mükemmelliğinde öven ikonik parfüm ikilisi. Kadın kokusu beyaz. Erkek kokusu siyah. Ve o odunsu, sarhoş eden ve kendine esir eden sandal ağacının imza kokusu: Ne kadar da Parizyen! 

This is Us!

Hayatımızdaki kişi için, hepimiz için. This is Us! Zadig kabilesinin somut örneği. Sandal ağacını, paçuliyi ve vanilyayı buluşturan rahatlatıcı bir koku: İkonik Zadig&Voltaire kaşmir süveteri kadar yumuşak.

This is! Vibes of Freedom

Bir özgürlük anı. Delişmen bir ara. This is! Vibes of Freedom dantelli ipek bir kamisolle biraz durmaya çağırıyor. Kadın kokusu şakayık ve yasemin notalarını kestane ve krema sıcaklığıyla birleştiren çiçeksi bir pozitiflik patlaması. Erkek kokusu ise tütsünün sıcacık enerjisiyle harmanlanmış sedirin tazeliği.

This is! Undressed

This is! Undressed bağımlılık yaratan, şehvetli, her ikisi de tuzlu bir akor etrafında yükselen, kadında portakal çiçeğinin parlaklığıyla zenginleştirilmiş, erkekte ise yoğun sandal ağacı ile derinleştirilmiş  iki kokunun çıplak ten hissi veren özgün hikayesi.

Yeni bir koku hikayesi. Yeni bir imza parfüm ikilisi. Yeni bir dinamik kampanya. This is! Undressed çıplak gerçeğin TA KENDİSİ. Sırrı ne mi? Zadig&Voltaire’in tasarımlarının estetik ve benzersiz silüetini en saf, en şehvetli biçimde anlatan sıra dışı yeni bir akor. Gerçekten değerli olana bağlanma. Çırılçıplak kalma. Öze dönüş.

 

 

img
img